Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów – recenzja

Przede wszystkim od pokoleń wiadomo, że dzieciństwo ma kluczowy wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze dorosłe życie. Nie tylko traumatyczne wydarzenia czy dysfunkcje rodziców wywierają na nas wpływy. Absolutnie nie chodzi o to, aby obwinić rodziców o wszystko, co złe, autorce książki zależy na tym by zwyczajnie zrozumieć jak zostało ukształtowane nasze myślenie i sposób patrzenia na świat. Psychoterapeutka Sylwia Sitkowska w swojej książce pt. “Dzieciństwo do poprawki” spróbowała nam wszystkim wyjaśnić „co mogło pójść nie tak”.

W moim odczuciu to niebywale ważna i cholernie potrzebna lektura , po której przeczytaniu poczujecie ulgę. Patrząc z osobistego punktu widzenia nie łatwo było mi ją czytać ponieważ , zmuszała do powrotu myślami do wydarzeń z przeszłości, które już wolałabym zapomnieć, mimo tego, przeczytałam ją w jeden wieczór- i wy tez powinniście po te pozycje sięgnąć. Wydaje mi się, że celem autorki podczas procesu twórczego była chęć pomocy na szerszą skalę niż gabinet w przepracowywaniu dzieciństwa i wyciąganiu z niego wniosków . Śmiało można uznać to za jedną z form autoterapii, którą umożliwiają nam liczne ćwiczenia opisane w tej książce. Uczą one, jak zadbać o swoje wewnętrzne dziecko i zrozumieć procesy zachodzące w naszym dorosłym życiu. Polecam te książkę wszystkim, którzy borykają się z niepewnością, trudnymi związkami, brakiem poczucia bezpieczeństwa, oraz każdemu kto chce lepiej poznać samego siebie !

Autorka wyjaśnia w niej psychologiczne zagadnienia w sposób przystępny dla każdego potencjalnego czytelnika posługując się przy tym przykładami i historiami swoich pacjentów. Czytając te książkę poczujecie się jak pacjenci na tzw kozetce z pełnym luzem i zaufaniem wobec tego co was spotyka. Natomiast zaproponowane przez autorkę ćwiczenia są na tyle „proste” iż każdy z nas dzięki nim będzie w stanie lepiej funkcjonować sam ze sobą . Czytałam wiele książek tego typu i bardzo często zadania się w nich powtarzają i niekoniecznie coś wnoszą, zwłaszcza gdy czytelnik jest już po autoterapii. I uwaga- tym razem tak nie było. Jeśli szukacie czegoś co już znacie z innych książek to błąd – książka wskaże wam zupełnie nowe metody dzięki którym zaangażujecie się bardziej w powierzone zadania bez poczucia znudzenia jednakowością. Raz jeszcze polecam i dla zranionych i dla ambitnych warto zaglądać wgłąb siebie i dbać o wewnętrznego dziecko ponieważ każdy z nas kiedyś może zostać rodzicem lub już nim jest !

Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów

Więcej recenzji książek znajdziecie pod adresem:

https://wielowymiarowi.pl/?cat=5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *